To już koniec. Ale coś jest. Jest skończona aplikacja na konkurs DSP2016! Zachęcam do zapoznania się z trzecim i ostatnim raportem z prac nad DDF wykonanym podczas trwania DSP2016 (mam zamiar dalej rozwijać aplikację, ale już poza konkursem).

Postępy w DDF

Ikona DDF

Z powodów opisanych przeze mnie ostatnio, postanowiłem przesunąć funkcjonalność polegającą na możliwości wskazywania plików z lekami i ich dawkowaniem do sekcji “COULD” analizy wymagań. Zostały za to spełnione inne wymagania, czyli wdrożenie I18N, dodanie ikony i splash screena (widoczne obok). Została wydana wersja 0.3 aplikacji DDF, do pobrania z repozytorium.

Model

Model aplikacji nie zmienił się od czasu poprzedniego raportu.

Kontroler

Jeśli chodzi o kontrolery to tutaj zaszły pewne zmiany. Dodałem obsługę powiadomień z Ionic Framework. Wprowadziłem wsparcie dla I18N - udało mi się to zrobić tak, że zmiana języka odbywa się bez konieczności przeładowania aplikacji na telefonie.

Widoki

Został zmieniony sposób w jaki przechodzi się do szczegółów leku oraz do kalkulatora dawki leku. Dodano zostało wysuwane boczne menu. Z tego menu można przejść do widoku ustawień językowych. Poniżej przedstawiam galerię prezentującą poszczególne widoki:

Testy

Włączyłem w projekcie raporty pokrycia kodu testami jednostkowymi uruchamianymi przez Karma. Pomimo rozwoju aplikacji udało się utrzymać pokrycie na wysokim poziomie, oscylującym wokół 80%, model przetestowany jest w 100%!

DDF Karma code coverage report #1

Stan aplikacji

Ostatnie 3 miesiące były dla mnie bardzo pracowite. Poza codziennymi obowiązkami zgłosiłem się do DSP2016. Warunki konkursu były bardzo dobrze wyważone - pozwalały wystartować w nim osobom pracującym, które na rozbudowę aplikacji i blogowanie mogły poświęcić ograniczoną ilość czasu. Myślę że udało mi się wykorzystać ten czas w optymalny sposób. Aplikacja konkursowa działa, może być już wykorzystywana w zakresie dla którego została wymyślona, czyli do budowy aplikacji obliczających dawki leków na urządzeniach mobilnych. Użytkownikowi został dostarczony działający szkielet, do którego wystarczy że wgra zestaw interesujących do leków zgodny ze wspieranym formatem.

Co dalej z DDF?

Aplikacja będzie dalej rozwijana. W moim wolnym czasie postaram się dodać kolejne funkcjonalności. Czekam także na opinie użytkowników i pomysły na dalszy rozwój DDF!