Konkurs DSP2016 jest już na półmetku. Czas po raz kolejny pochwalić się postępami w pracy nad DDF.

Prace dotarły do takiego etapu że uznałem za stosowne wydanie na świat wersji 0.1 mojej aplikacji «brawa».

Model

Model aplikacji rozrósł się do 10 klas. Spróbowałem w JS zaimplementować takie znane wzorce jak fabryka i strategia - myślę że się to udało. Na chwilę obecną wydaje mi się że prace nad modelem zostały ukończone.

Rozbudowałem diagram UML o nowe klasy oraz zaznaczyłem interakcję między nimi:

Diagram klas w projekcie DDF

Kontroler

Dostosowałem kontrolery do nowego modelu. W miejscach w których dane ładowane były bezpośrednio z plików JSON zastosowałem ich parsowanie przy pomocy fabryk i strategii. Podłączyłem także model obliczający dawki. Dodałem prostą obsługę błędów.

Widok

Zmieniłem widok formularza obliczania dawki. W tej chwili wyniki i ewentualne błędy prezentowane są w postaci wyskakujących alertów. Mam zamiar to zmienić na komponent modal, dostępny w Ionic, w najbliższej przyszłości.

Testy

Udało mi się utrzymać wysoki poziom pokrycia kodu testami jednostkowymi. A nawet go zwiększyć. Pokrycie kodu to niemal 95% «oklaski rozległy się nawet z najdalszej części sali»:

  • Statements : 94.71% ( 322/340 )
  • Branches : 85.82% ( 115/134 )
  • Functions: 92.59% ( 75/81 )
  • Lines: 94.71% ( 322/340 )

Plany

W ciągu kilku następnych tygodni mam zamian ogarnąć wgrywanie aplikacji na urządzenia mobilne, zmienić trochę wygląd - zwłaszcza wyniki obliczeń, dodać interfejs pozwalający na wybór zestawu leków, popracować nad komunikacją apki z systemem plików na telefonie.