Równo rok temu informowałem Was o moim udziale w konkursie “Daj się poznać”. Dziś startuje kolejna edycja tego programistycznego wydarzenia. Z czym tym razem będzie dane mi się zmierzyć?

Drug Dose Server

Pamiętacie poprzednią moją aplikację konkursową DDF? Udało mi się rok temu w ciągu trzech miesięcy poznać wytwarzanie hybrydowych aplikacji mobilnych na tyle by być w stanie przedstawić Wam działającą aplikację do obliczania dawek leków. Aplikacja działała zgodnie z założeniami, czyli że dane wejściowe dla kalkulatora dawek pobierane są z lokalnie przechowywanych plików.

Podczas tej edycji “Daj się poznać” mam zamian rozwinąć ten pomysł i napisać serwer dostarczający informacji o lekach dla aplikacji takich jak DDF. Nazwa projektu to Drug Dose Server, będę dalej w odniesieniu do niego używał akronimu DDS (fajnie jest móc tworzyć swoje własne akronimy, co nie?).

Bebechy

Aplikację DDS zamierzam napisać w C++. Rozważałem co prawda node.js lub inną zdobywającą obecnie popularność technologię, ale tak się mi przytrafiło że aktualnie i tak muszę sobie odświeżyć wiedzę z zakresu C++ - upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu.

Protokołem komunikacyjnym DDS będzie REST. Nie wiem jeszcze czy wszystko napiszę od zera czy skorzystam z gotowych bibliotek. Tego dowiecie się wraz ze mną podczas konkursu.

Piaskownica

Projekt możecie śledzić przeglądając tego bloga. Źródła aplikacji będą dostępne na GitHubie. Trzymajcie kciuki.