LionNet

Programowanie, sieci komputerowe, informatyka.

Raport #1 z prac nad DDF


Mija już powoli trzeci tydzień trwania konkursu oraz mojej pracy nad projektem. Nadszedł czas aby się wyspowiadać co też do tej pory udało mi się stworzyć w projekcie DDF.

Model

Udało mi się do tej pory napisać aż 4 klasy modelu. Są to proste klasy typu Value Object - kilka pól, prosta walidacja, gettery, settery. Postanowiłem także na wprowadzenie do projektu dokumentacji w postaci diagramów UML. Jak to czasami bywa zaczynam od tyłu - w pierwszej kolejności powstał diagram klas, ubogi ale zawsze coś. Zamodelowane zostały klasy opakowujące formaty leków obsługiwanych w DDF. Modelowanie będę przeprowadzał w bardzo fajnym programiku Dia. Plik z modelem znajdziecie w repozytorium, poniżej prezentuję wspomniany diagram klas:

Diagram klas w projekcie DDF

Kontroler

Jeśli chodzi o kontrolery to skorzystałem z wbudowanego w AngularJS modułu routingu

Widok

Powstały trzy partiale do wspomnianych wyżej kontrolerów. Wykorzystuję w nich takie komponenty frameworka Ionic jak ion-list i ion-option-button - naprawdę świetnie działają!

Testy

Ostro testuję moją apkę. Do tej pory powstały 44 testy w frameworku Jasmine. Na razie są to proste asercje i testowanie rzucanych wyjątków. Pokrycie kodu to niemal 90%:

Plany

To tyle na razie. W kolejnym tygodniu zamierzam wyspecyfikować przy pomocy diagramów UML działanie aplikacji oraz dokończyć model.

comments powered by Disqus